KIEDY SPRAWDZĄ SIĘ TOKARKI KARUZELOWE?

Tokarki to urządzenia wykorzystywane podczas obróbki skrawaniem. Podczas jej pracy wykorzystywany jest ruch obrotowy, dzięki czemu obrabiany materiał ma finalnie kształt stożka, wałka czy kuli. Może w jego wewnętrznej lub zewnętrznej części powstawać gwint. Podczas, gdy ostrze jest nieruchome, w ruch obrotowy wprawiany jest dany detal.

Firmy korzystające z tokarek mają różnorodne potrzeby, dlatego istnieje wiele różnorodnych typów tych urządzeń. Jedno z nich to tokarki karuzelowe.

Czym wyróżniają się urządzenia tego typu?

Tym co wyróżnia te urządzenia jest ich charakterystyczna budowa. Posiadają one bowiem wrzeciono mające pionową oś obrotu, na której znajduje się pozioma tarcza. Warto przy tym pamiętać, że wśród tokarek karuzelowych również wyróżniamy różnorodne urządzenia w tym:

Budowa tokarek karuzelowych sprawia, że możliwe jest łatwiejsze zamocowanie obrabianego przedmiotu, a także uzyskanie większej dokładności obróbki oraz wydajności. Ponadto takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest zamontowanie cięższych elementów.

Zaletą tych maszyn jest także wielofunkcyjność, która sprawia, że są w stanie sprostać różnorodnym potrzebom poszczególnych warsztatów lub przedsiębiorstw. Warto przy tym pamiętać, że są to urządzenia o bardzo dużych gabarytach, jednak zapewniające bardzo dużą przestrzeń roboczą. Inwestycja w nie to świetne rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenia znacznej automatyzacji do przedsiębiorstwa oraz usprawnienie wielu prac.

Szeroka gama dostępnych urządzeń

Szukasz tokarki karuzelowej do swojej firmy, warsztatu czy innego miejsca? W naszym asortymencie z pewnością znajdziesz właściwe urządzenie. Swój asortyment skomponowaliśmy w taki sposób, by znajdowały się w nim urządzenia mogące sprostać różnorodnym potrzebom. Oferowane przez nas urządzenia są zaprojektowane tak, by działały bezproblemowo i przez wiele lat, nawet przy intensywnej eksploatacji. Nie wiesz na co się zdecydować? Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dokonać trafnego wyboru.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.