OBRÓBKA SKRAWANIEM

Obróbka skrawaniem CNC

Obróbka skrawaniem CNC (Computerized Numerical Control) jest zautomatyzowanym systemem skrawania różnego rodzaju materiałów. Urządzenia CNC są sterowane komputerowo – niezbędne jest do tego specjalistyczne oprogramowanie, w którym umieszcza się wszystkie niezbędne parametry obróbkowe danego elementu. Dlatego też niezwykle ważne podczas składania zamówienia jest podanie dokładnej specyfikacji, jak również indywidualnych preferencji klienta.

Kiedy już wszystkie dane zostaną wprowadzone, a maszyna przygotowana do pracy, materiał zostaje skrawany w taki sposób, aby finalnie otrzymać zamawiany kształt.

Obróbka skrawaniem CNC

CENTRUM BRAMOWE DL-3008

Toczenie i frezowanie CNC

Obrabiarki CNC można wykorzystać przede wszystkim do toczenia oraz frezowania. Obie techniki pozwalają otrzymać pożądany kształt, jednak każda z nich odbywa się w nieco inny sposób. Usługa frezowania CNC polega na oddzielaniu mniejszych skrawków od większego materiału, co umożliwia nadanie optymalnego kształtu. Narzędzia tnące maszyny CNC wykonują ruch obrotowy, a obrabiany materiał posuwisty.

Z kolei usługa toczenia CNC to proces, podczas którego w ruch wprawiany jest tylko obrabiany przedmiot, ale nie ostrza. Ten rodzaj obróbki umożliwia otrzymanie elementu w kształcie kulistym, walcowatym lub stożkowym.

Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Skontaktuj się z nami

Jakie materiały można poddać obróbce skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC to uniwersalne rozwiązanie, gdyż maszyny sterowane komputerowo umożliwiają obróbkę różnorodnych materiałów. Przede wszystkim są to metale, takie jak stal, aluminium czy mosiądz. Obrabiarki CNC świetnie radzą sobie również z tworzywami sztucznymi, czy nowym profilem. Bardzo często stosuje się je także do nadawania pożądanego kształtu przedmiotom drewnianym. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i funkcjonalności obrabiarki sterowane komputerowo są powszechnie używane w wielu gałęziach przemysłu.

Usługi toczenia i frezowania CNC w AFM DEFUM

Nasz bogato wyposażony park maszynowy pozwala na sprawną realizację wielu różnych prac takich jak frezowanie czy toczenie CNC, które nazwać można ogólnie jako obróbka skrawaniem metali w technologii CNC. Jest to jedna z najbardziej wydajnych i nowoczesnych metod, która ułatwia wykonywanie różnych elementów z wielu materiałów, takich jak chociażby metal czy tworzywa sztuczne.

Obróbka skrawaniem CNC w naszej firmie obejmuje wykorzystywanie wielu różnych maszyn, takich jak chociażby frezarki bramowe, centra poziome, szlifierki do płaszczyzn, otworów wytaczarki, tokarki. Posiadamy również wyważarki detali Wszystkie urządzenia, na którym realizujemy nasze usługi wyróżniają się wysoką wydajnością oraz precyzją wykonania. W rezultacie możemy zapewnić naszym klientom krótkie terminy, w których otrzymają oni zamówione elementy.

Obróbka skrawaniem CNC – oferta AFM DEFUM

Najczęściej z usług obróbki skrawaniem metali w naszej firmie korzystają zakłady produkcyjne branży maszynowej, motoryzacyjnej, lotniczej, kolejowej i wielu innych. Chętnie podejmujemy się także stałej współpracy z innymi przedsiębiorstwami, oferując regularne dostawy konkretnych elementów.

Nasz park maszynowy:

CENTRUM BRAMOWE DL-3008
CENTRUM BRAMOWE DS 6200x2600x1400
SZLIFIERKA DO PŁASZCZYZN SFBZ 1250 5000x1250 mm
CENTRUM POZIOME MH 450 520x640 mm
WYWAŻARKA ø 10mm ÷ ø 700mm

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy, a także do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Przeprowadzone w ostatnim czasie liczne realizacje dają nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem szybkości, jak i precyzji działania.

Nie czekaj i postaw na sprawdzonego partnera biznesowego dla swojej firmy!

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.