Tokarki CNC

Tokarki CNC

Bardzo często zgłaszają się do nas klienci, którzy zamawiają różnego rodzaju elementy w formie brył obrotowych. Do takich zadań wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, jakim są tokarki CNC do metalu oraz tworzyw sztucznych.

Jak działają obrabiarki CNC?

Maszyny te charakteryzują się niezwykle szybką pracą przy zachowaniu największej precyzji obróbki danej powierzchni. Tokarki CNC najczęściej pracują w układzie zamkniętym, co oznacza, że działają zgodnie z programem, który operator wprowadził do układu sterowania. Narzędziem obróbczym najczęściej jest specjalny nóż tokarski. Przedmiot, który ma zostać poddany obróbce, jest wprawiany w ruch obrotowy. Nóż przeprowadza skrawanie, a efektem jest gotowy produkt o pożądanym kształcie.

Zastosowanie tokarek CNC do metalu, drewna i tworzyw sztucznych

Tokarki CNC mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu ze względu na swoją funkcjonalność. Przede wszystkim służą do wytwarzania precyzyjnych elementów. Cały proces charakteryzuje się dokładnością oraz powtarzalnością, dlatego urządzenia te zautomatyzowały wiele gałęzi przemysłu.

Jednym z przykładów branży, które najczęściej wykorzystują tokarki CNC, jest motoryzacja, przemysł zbrojeniowy, kolejowy itp. Za pomocą tych urządzeń możliwe jest wytwarzanie różnorodnych części, zarówno dużych, jak i tych o małych rozmiarach. Obrabiarki świetnie sprawdzają się także w przemyśle elektronicznym podczas produkcji różnego rodzaju komponentów. Obrabiarki CNC są również powszechnie wykorzystywane w przemyśle drzewnym. Służą m.in. do produkcji mebli oraz elementów dekoracyjnych.

Tokarki sterowane numerycznie mają wiele zalet, co przekłada się na ich popularność. Są precyzyjne i dokładne, a korzystanie z nich minimalizuje ryzyko wystąpienia błędu. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wykorzystywane w różnych branżach, nawet tych najbardziej wymagających.

Maszyny CNC do metalu – oferta AFM DEFUM

Do realizacji usług wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenie, które poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi zamówieniami. Posiadamy szeroki zakres narzędzi obróbczych – noży tokarskich, wierteł, wytaczaków, gwintowników itp., które dobieramy do konkretnego zamówienia.

Aby zapewnić kompleksowość naszych usług, proponujemy kilka rodzajów obrabiarek CNC – każda maszyna posiada inny zakres pracy – pod kątem średnicy i długości poszczególnych elementów jak i zainstalowanej mocy. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy zrealizować różnorodne usługi, obejmujące zarówno spore elementy pojazdów czy konstrukcji budowlanych, jak również niewielkie elementy dekoracyjne mebli czy innych większych instalacji.

Dlaczego warto wybrać obrabiarki CNC od AFM DEFUM

W naszej firmie zawsze dbamy o to, aby zaproponować klientom najlepiej dopasowane do ich potrzeb usługi. Dlatego też po zamówieniu danej usługi staramy się poznać wszystkie preferencje klienta i ewentualnie doradzić konkretne rozwiązanie – konkretny materiał czy sposób wykonania usługi. Na każdym etapie prac zapewniamy także fachowe doradztwo – nasi specjaliści zawsze gotowi są odpowiedzieć na pytanie czy wyjaśnić wątpliwość, dotyczącą danej obróbki CNC czy wykorzystywanej tokarki.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.