Tokarki CNC

Nakiełczarki CNC

Zajmujemy się produkcją profesjonalnych urządzeń dla branży przemysłowej oraz specjalistycznych zakładów produkcyjnych. Nasze nowoczesne rozwiązania technologiczne wspomagają proces obróbki CNC i pomagają w osiągnięciu bardziej efektywnego oraz szybszego czasu skrawania. Oprócz frezarek i tokarek oferujemy dobór i sprzedaż takich urządzeń, jak nakiełczarki o szerokim zakresie działania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą urządzeń przeznaczonych do wytwarzania różnych komponentów maszynowych, np. wałków i tulei.

Czym są nakiełczarki i do czego służą?

Proces obróbki skrawania wymaga wykorzystania specjalistycznych sprzętów. Na rynku dostępnych jest coraz więcej opcji technologicznych o zaawansowanych funkcjach, które ułatwiają codzienną pracę w zakładzie produkcyjnym. Należą do nich nakiełczarki CNC, które służą przede wszystkim do wykonywania otworów w kształcie stożka na końcach wałków, nazywanych fachowo nakiełkami. Zakres ich działania obejmuje również wytwórstwo:

  • czół,
  • krótkich i długich wałków,
  • tulei,

ale również wykrawanie, wytaczanie lub wiercenie otworów czy frezowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Maszyna pracuje w dużej mierze automatycznie, a ingerencja operatora jest potrzebna podczas montażu przedmiotów w imadle lub wyjmowania ich po zakończonej obróbce CNC. Urządzeniem steruje się za pomocą panelu centralnego, dzięki któremu można zaplanować pracę poszczególnych komponentów. Sprawdzi się w przypadku nawet bardzo wymagających prac obróbczych, ze względu na możliwość ekonomicznego i szybkiego wytwórstwa produktów w małych i dużych seriach.

Z czego składa się urządzenie do obróbki CNC?

Nakiełczarka CNC to maszyna wyposażona w poszczególne elementy, odpowiadające za wykonywanie różnych zadań i zintegrowaną pracę urządzenia. Składa się z takich komponentów, jak:

  • głowice narzędziowe z kilkoma ostrzami – napędzane silnikiem, odpowiadają za pracę pozbawioną intensywnych wibracji,
  • jednostki obróbcze – odpowiadają za wprowadzanie ruchu w głowice,
  • imadła – nakłada się na nie obrabiane przedmioty,
  • układ smarowania i chłodzenia – zapewniają gładką i bezpieczną pracę maszyny,
  • łoże z prowadnicami – integrujące całe urządzenie w całość,
  • zasilacz hydrauliczny – tłoczy olej za pomocą pompy i filtru pod ciśnieniem.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.